Alex Moleküler Alerji Kan Testi Nedir?

Moleküler alerji testleri son yıllarda popüler olmuş, oldukça kapsamlı yeni nesil alerji testidir. Tek seferde verilen kan örneği ile 300 Alerjene yönelik inceleme yapılır ve alerjen kaynaklarının %99’u araştırılmış olur. Bu test nano-teknoloji kullanılarak yapılır.

Test içeriğinde Total IgE ile birlikte 300 spesifik IgE yer alır. Testte spesifik olarak polenler, otlar, evcil hayvanlar (kedi, köpek, kuş, hamster vb.), böcekler ve arılar, ev akarları, küfler ve mayalar, tahıllar ve tohumlar, gıdalar (et-süt ürünleri, meyve ve sebzeler, etler ve deniz ürünleri, baharatlar) ayrıntılı olarak incelenir ve raporlanır. Bu rapor alerjinin şiddeti, ne kadar devam edeceği gibi pek çok soruya cevap verir.

Bu bağlamda moleküler alerji testi solunum ve gıda yoluyla bulaşan tüm alerjenleri saptayabilir.  

Moleküler alerji testi gerçek alerjiler ile çapraz alerji oluşturan maddeleri de saptayarak güçlü alerji aşılarının yapılmasını da sağlar.  Yani alerjinin gerçek mi yoksa başka alerjilerden etkilenen bir durum mu olduğunu net bir şekilde ortaya koyar. 

Alerji Kan Testlerini Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Testi Aç Karnına Vermelisiniz.
  • 48 Saat Öncesine Kadar Ağır Egzersiz Yapmamalısınız.
  • 48 Saat Öncesine Kadar Et Açısından Zengin Besin Tüketmemelisiniz.
  • Testi Yaptırmadan Önce Vitamin ve Mineral Takviyesi Almamalısınız.

Alerji Kan Testlerinin Fiyatları Nedir?

Alerji kan testleri için hazırlanmış standart paketler olmasıyla beraber, testi talep eden kişiyle yapılan görüşme sonrası pakete yeni alerjenler eklenebilmekte veya mevcut alerjenlerden bazıları paketten çıkarılabilmektedir.

Bu sebeple fiyat bilgisi kişiye özel hazırlanmış tam paket oluştuğunda verilebilmektedir.

Size özel hazırlanmış alerji kan testi paketi için alerji uzmanımızla görüşerek paketinizin içeriğini belirleyebilirsiniz.